Запобігання жорстокого поводження з дітьми та іншими особами Львів

Тел. 0632404508 | | Тел. 0679802165

На жаль останнім часом суспільство стикається з проявом насильства стосовно дітей. Найчастіше жорстоке поводження з дітьми зустрічається в неблагополучних сім’ях. Навіть діти дивлячись на дорослих беруть за приклад методи жорстокого поводження з дітьми та іншими особами. У таких сім’ях батьки зазвичай мають низку особистих проблем.

 • Психічні розлади або травми.
 • Невисокий рівень соціального статусу.
 • Алко- чи наркозалежність.
 • Кримінальне минуле.

Але в більшості випадків такі батьки у дитинстві самі зазнавали насильство. Інколи жорстоке поводження з дітьми та іншими особами можна побачити у школах та дитячих садках. Ознакою жорстокого поводження з дітьми та іншими особами є зовнішній вигляд людини, та її поведінка. Насамперед, якщо малюк росте в атмосфері любові та турботи, то він буде впевненим й відкритим. Але якщо вона нервова, а її поведінка з проявами агресії, то така людина однозначно потребує допомоги.
Дитинство – це час розвитку особистості, жорстоке поводження з дітьми веде до негативних наслідків, тому тільки від дорослого залежить якою людиною виросте ваша малеча. Якщо потрібна консультація, то соціальний працівник у Львові допоможе вирішити вам будь-яку психологічну проблему з вашою дитиною.Детальніше

Виявлення жорстокої поведінки до дітей

жорстоке поводження з дітьми Львів
Тиранія як правило є прихованим елементом сімейних стосунків. При цьому не має абсолютного значення до кого вона проявляється, до дружини/ чоловіка, або ж до дітей. Найменші домочадці потерпають від жорстокого поводження з дітьми та іншими особами не менш за основну жертву, а інколи навіть більше, враховуючи їхню нестійку психіку.
Людина яка жорстоко поводиться з людьми, в суспільстві зазвичай поводиться дуже люб’язно і ввічливо. Таким чином, коли виявляється садизм у сім’ї, то переважно досить складно довести провину. Єдиним доказом може бути поведінка заляканої дитини. Тільки її вигляд продемонструє справжнє жорстоке поводження з дітьми та іншими особами у сім’ї.

Наслідки жорстокого поводження з дітьми та іншими особами

жорстокого поводження з дітьми та іншими особами Львів
Розмір даної проблеми може бути приголомшливим. Починаючи з психологічної травми, яка надасть свій негативний відбиток на особистість людини, і закінчуючи фізичними вадами, аж до летального результату. Обов’язок усіх без виключення батьків виростити свою дитину в любові та розумінні, тоді можна бути впевненим, вона ніколи не дозволить собі ніякої грубості з дітьми та іншими особами.
В іншому випадку є великий ризик що людина виросте зі скаліченою душею, яка ні з ким не зможе побудувати здорових відносин. Інколи буває що жорстоке поводження з дітьми діє у протилежному значенні, і дитина пам’ятаючи складне життя, виростає хорошою людиною, для якої сімейні цінності завжди на першому місці.

Ознаки жорстокого поводження з дітьми та іншими особами

жорстоке поводження з дітьми та іншими особами Львів
Будь-яку людину можна охарактеризувати за її поведінкою. І якщо вона постійно відчуває жорстоке поводження до дітей та інших осіб, то це можна помітити за кількома ознаками.

 • Підвищена нервозність, коли дитина надто агресивно реагує на дрібні помилки. Цією поведінкою, вона копіює дорослого, якого вважає авторитетом.
 • Занадто спокійна поведінка. Цей стан відображає страх людини зробити, або сказати щось неправильно, причому це «неправильно» як правило диктується дорослим.
 • Синці та подряпини у тих місцях, де їх в принципі не має бути. Це погане відношення до дітей та інших осіб яке фактично є фізичним насильством с боку дорослих або однолітків.
 • Постійна замкнутість і відчуженість від оточення. Такі діти потребують особливо ретельної праці з психологом, тому що у таких випадках має місце розбещення.
Методи запобігання жорстокого поводження з людьми

Якщо насильство коїться всередині сім’ї, то задача по виявленню та усуненню цієї проблеми лягає повністю на плечі соціуму. Саме педагоги й вихователі повинні пильно стежити за емоційним станом дитини, та у разі потреби не гаючи часу одразу ж повідомляти у соціальні служби захисту населення. Зокрема робота практичного психолога у Львові полягає у визначенні проблеми і усуненні її. Він завжди має великий досвід по даній темі, і здатен чітко та швидко розробити індивідуальні засоби запобігання неналежного поводження з дітьми та іншими особами.

Впровадження заборони на жорстокість до дітей та інших осіб

запобігання жорстокого поводження з дітьми та іншими особами Львів
Згідно діючого законодавства з 2001 року набув чинності закон «Про охорону дитинства». Тобто будь-яке насильство та її експлуатація караються законом (стаття 52 сімейного кодексу України). Соціальні робітники постійно проводять бесіди про користь дружніх стосунків в сім’ї з метою створити для дітей гарні умови перебування у суспільстві.
З проблемними батьками регулярно проводяться тренінги та семінари по покращенню життєвих умов. Запобігання жорстокого поводження з дітьми та іншими особами є основною роботою соціальних служб.
5 сходинок до серця дитини:

 1. дотик, дитина розуміє що її люблять. Потрібно обіймати дитину якомога частіше;
 2. слова заохочення, дитина розуміє що вона особлива. Хваліть дитину, це тільки на користь, вона буде впевнена у своїх силах та здібностях;
 3. спілкування, дитина розуміє що вона потрібна. Проводьте разом час, чим більше, тим краще, не соромтеся грати з нею, це користь також і для дорослого;
 4. подарунки, дитина вчиться простим та щирим стосункам. Балуйте її, це дуже важливо;
 5. допомога, дитина вчиться бути турботливою. Не відмовляйте у допомозі, якщо вона цього потребує.

Ніколи жорстоке поводження з дітьми не закінчується добре для дитини, зазвичай виростає такий самий тиран, і все йде по колу. Якщо використовувати запобігання жорстокого поводження з дітьми та іншими особами то врешті-решт можна змінити своє і життя оточуючих на краще. Кожній людині потрібна ласка й турбота, і тільки від неї самої залежить яке оточення має бути, для гарного життя.
Діти – це наше майбутнє, тому треба дбайливо їх охороняти від будь-якої жорстокості. Для того щоб не допустити жорстоке поводження до дітей та інших осіб треба насамперед бути людиною з великої літери.