Консультація із запобігання жорстокого поводження з дітьми

Тел. 0632404508 | | Тел. 0679802165

На Україні навчально – виховний процес здійснюється на основі гуманістичного підходу, дотримання прав і свобод, які записані в конституції України, визначаються міжнародними стандартами та правами людини. Це означає, що жорстоке поводження з дітьми, не коректне поводження з його правами та свободами, не належне утримання, приниження, залякування, шантаж та побиття – тягне адміністративне правопорушення та кримінальну відповідальність.

 

Організовуючи  освітній процес, педагоги використовують різні методи і

прийоми, що сприяють згуртуванню  дитячого та шкільного  колективу. Це основна систе­ма навчально –виховного процесу педагогічних впливів, що постійно піклується не тільки в закладах освіти, а й активно проводить виховну та профілактичну роботу з батьками, а також невелике досягнення у групі членства. Освітні заклади не можуть ретельно вивчити проблеми сім’ї, її становище, проблеми виховання, що є загадкою та клопотанням, новизною для педагогів та правоохоронців. На основі сучасного виховання, відображається протистояння батьків та дітей, що викликає насильницькі дії до молодої людини чи дитини. Через недостачу матеріальних чи побутових коштів кожна молода людина чи молодий школяр, має план реалізувати себе в цьому світі через культуру «Постіндустріалізму», що викликає між батьками та дітьми непорозуміння. Це тягне за собою: заборони, обмеження , насильство, побиття, обмеження коштами та інше. Найстрашнішими проявами насильства проти дітей вважаються побиття, сексуальні домагання, нанесення ушкоджень. Але крім них є маса інших чинників, які калічать вразливу дитячу душу. Приниження, зневага, знущання завдають ще не сформованій психіці дитини часом непоправні травми. Жорстоке поводження з дітьми має на увазі погане ставлення, яке допускають батьки, піклувальники, педагоги, – одним словом, всі ті особи, які до виховання дитини мають пряме відношення.

Жорстоке поводження з дітьми та його види
Детальніше


На практиці прийнято розрізняти кілька видів насильства над дітьми. Фізичне говорить за себе і має на увазі навмисне заподіяння тілесних ушкоджень. Сексуальне насильство зводиться до залучення дорослою людиною дитини в статеві стосунки або розбещення з її згоди або без неї. Економічне насильство, відповідно до закону, – це навмисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї  житла ,їжі, одягу й іншого майна або засобів, на які потерпілий має передбачені законом права, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного або психічного здоров’я. Психологічний вплив може спровокувати формування патологічних рис характеру і загальмувати розвиток дитини.

Причини жорстокого поводження з дітьми

Такі причини носять, насамперед, соціальне забарвлення. Наприклад, безробіття, низький достаток в сім’ї, алкоголізм, неповна сім’я, погані житлові умови, фізична перевтома, юний вік батьків та їх прагнення до розваг, народження іншої дитини. Ми як педагоги, приватні підприємці, широким способом прагнемо допомогти суспільству, а саме як вийти із такої кризи, запобігти таким проявам, зробити гідну профілактику для сім’ї чи дитини. Жорстокість простіше попередити, ніж вести з нею боротьбу. Розуміємо впевнено, що профілактика жорстокого поводження з дітьми в основному полягає в роботі з батьками. Є кілька порад для тих, хто хоче жити в любові і гармонії зі своєю дитиною. Запам’ятайте, що дитина – це особистість, хоч і маленька. Потрібно не тільки любити, але і поважати її. Процес виховання – це дорога, усіяна камінням, тому слід запастися терпінням. Не варто робити зі своєї дитини ідеального відмінника. Хваліть його за те, що у нього виходить краще, ніж у інших, і не сваріть за те, що якісь речі не виходять. Ніколи не порівнюйте своїх дітей з іншими, сприймайте успіхи чужих просто як інформацію.  Дитина — особистість, яка здатна відчувати, переживати, сприймати, розмірковувати, хотіти, і, спираючись на свій унікальний досвід, мати свою власну точку зору та вибирати, як їй поводитися у тій чи тій ситуації. Тож ми намагаємося сформувати у дітей морально-етичні цінності, збагачуючи їхній досвід добрими вчинками, дружнім ставленням одне до одного, заохочуючи піклування про молодших та слабших, рівнятись на авторитетних.

Жорстоке поводження з дітьми — це феномен, існування якого відоме з часу появи історич­них записів людства. Оскільки насилля — не лише соціальне явище, воно пов’язане з природою людини.

Психологічне (емоційне) насильство є стрижнем усіх видів насильства і зневаги стосовно дітей. Переважна більшість дослідників вважають, що психологічні особливості жертв насильства спричинені не стільки фізичними травмами, скільки насильством над особою. Вміння вчасно звернутись до педагогів, психологів, це – шанс виховати здорову та порядну сім’ю, яка буде правильно і гідно функціонувати в цьому суспільстві. Звертайтесь до нас, ми надаємо консультування із запобігання жорстокого поводження з дітьми.

Пам’ятаймо, що правильно виховувати дитину, це запорука нашого національного виховання, що є гідним громадянином України.

Контакти

Тел. 0632404508

Тел. 0679802165